1

Téma: Chemická rýma po plavání

Můžete mi, prosím, někdo poradit: po plavání mám tzv. chemickou rýmu - pálí mě patro a celý nos a několik hodin po plavání jen smrkám. Zkoušel jsem snad všechno - od průplachu Vincentkou až po kapání olivového oleje do nosu, ale vše marné. Nechci přestat, když už jsem se donutil chodit plavat, ale za tohoto stavu se mi na ten bazén ani moc nechce. Dík moc.

2

Re: Chemická rýma po plavání

zkus takové kolíčky na nos!!!!ale jinak nic nevim co by ti mohlo pomoci

Re: Chemická rýma po plavání

taky s tím žiju. Není to nic moc a moje příznaky nejsou tak dramatické, jako Tvoje, ale rýmu a pálení v krku mám z bazénu taky jo a ještě zaslzené oči i když mám brýlky. Zkus se poradit s doktorem, jestli Ti nedá něco na zmírnění alergie. Kolíčky Ti nepomůžou.

4 Naposledy upravil: michailo (2008-10-21 16:47:18)

Re: Chemická rýma po plavání

Tak, tak, JM má pravdu, akorát si nemyslím, že by to byla alergie, můj tip je spíš zvýšená dráždivost chlorem. Tady by asi pomohlo jenom chránit sliznice něčím, co je "oblemcá".
Možná řešení: přidat do nápoje Pektogel...to je to, co se dává do marmošky, aby byla tuhá... a při plavání si vždycky trošku cucnout a zakloktat, alternativa je cukrářské želé(želatiny prosté, tj. caragenan, arabská guma). Nebo zkusit čaje ze slizových bylin, tzn. lipový květ, sléz (květ i list), proskurník (nať), jitrocel (list), lněné semeno, topolovka, heřmánek ...v lékárně řekni heslo "slizové drogy" a je to. Zejména ty čaje (lipový je snadno k mání) bych doporučil vyzkoušet hned po plavání.

5

Re: Chemická rýma po plavání

Tak to máš to samý jako já. Až začnou plískanice, tak se ti do toho bude chytat ještě normální rýma, takže už nerozlišíš co je alergie na chlór a co ne.Ty doporučení výše asi nepomůžou, protože se to stejně hned vypláchne. Já jsem s tim byl už i u doktora a dostal jsem na to kapky Flixonase. Dával jsem to vždycky, když jsem vylez z vody. Celej den jsem sice posmrkával, ale druhej den vždycky OK. Je to , ale na předpis, tak se poraď s doktorem. Nějaký výplachy vodou po plavání mi nikdy nepomáhali.

Born to Ironman, forced to work...

6

Re: Chemická rýma po plavání

Díky všem.
Klip na nos je out - nesnesl bych ho a jako bývalý plavec je pod moji úroveň :-))
Flixonasa a její kámošky už nosem prošly, bohužel vše bylo dočasné - chvilku zabíraly, ale nakonec si nos na ně zvykl a výsledek nula.
Slizové byliny jsem ještě nezkusil - dík za tip. Budu na bazén chodit s bandaskou čaje. "-)))